راهنمای خرید تخت نوزاد

عمومی سپتامبر 28, 2019 سپتامبر 28, 2019


خرید وسایل خواب برای نوزاد یکی از ضروریات است .تخمین زده می شود که کودکان طی سال اول تا هجده ساعت در روز را در گهواره خود سپری می کنند که به این معناست که شما و تخت قرار است کل جهان کودک باشید. برای خرید تخت نوزاد باید نکاتی را در نظر بگیرید. از آنجا که نوزادان در ماه‌های اولیه بیشتر وقت خود را در تخت می‌گذرانند علاوه بر زیبایی و راحتی باید به ایمنی آن هم فکر کنید.

سایز و اندازه تخت نوزاد

اولین نکته در زمینه ایمنی سایز و اندازه آن است. تخت نوزاد نه باید آنقدر بزرگ باشد که نوزاد در آن غلت بزند یا بچرخد و نه آنقدر کوچک که جایی برای حرکت نداشته باشد بلكه اندازه آن باید به قدری باشد که نوزاد در آن احساس راحتی کند و فضای کافی برای تکان دادن دست‌ها و پا‌هایش داشته باشد. تکان‌های اضافی ممکن است باعث شود نوزاد بعد از غلت زدن دیگر نتواند برگردد و حادثه‌ای برایش اتفاق بیفتد.

حصار متحرک

تخت ها دو نوع نرده دارند: نرده های ثابت یا نرده های متحرک. تخت ها با نرده های ثابت عموما محکم تر هستند اما نرده های متحرک می تواند پایین آورده شود تا بیرون آوردن و داخل گذاشت کودک آسان تر شود. فقط مطمئن شوید که تخت های نرده متحرک را قبل از خرید تست کنید تا مطمئن شوید که کناره ها به آسانی تنظیم می شونداگر شما تخت با نرده متحرک دارید, زمانی که کودک در تخت است همیشه کنار آن را بالا کشیده و قفل کنید.فاصله بین نرده‌ها حداکثر ۵/۶سانتی‌متر باشد، به طوری که سر کودک در میان آن گیر نکند. هر چه فاصله نرده‌ها به همنزدیک‌تر باشد، قیمت تخت بالاتر بوده و برای نوزاد شما امن‌تر است !

تشک ها

درست مثل تخت خود تان, شما تشک خوبی می خواهید که در تخت نوزاد قرار دهید. تقریبا تمام تخت های نوزاد اندازه استانداردی دارند و یک قانون کلی این است که هر چه محکمتر باشد بهتر است. در واقع, بعضی مطالعات تشک نرم تر را مرتبط با سندرم مرگ ناگهانی دانسته اند. دو نوع اصلی تشک وجود دارد: فومی و فنری. یک تشک فومی خوب سنگین تر است و زمانی که آن را فشار می دهید سریع به جای خود بر می گردد. یک تشک فنری باید تعداد حداقل ۱۵۰ حلقه داشته باشد، همچنین مرکز و نیز لبه هایش محکم باشد.

498 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر